Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

2011/2012. tanév

2012.10.04

Akikre büszkék vagyunk...
Tanítványaink közül többen vesznek részt a tavaszi tanulmányi versenyeken, amelyeket komoly felkészülés előz meg.
Matematika:
  • Az alapműveleti verseny célja a tanulók számolási és kalkulációs képességének mérése és a tanulók tudásának összevetése. A verseny résztvevői Ajka és környéke általános és középiskolásainak 4-8. évfolyamot végző tanulói. A területi fordulón rendkívül eredményesen szerepeltek tanítványaink:
6. osztályosok:
  • Noszlopi Ádám 1. hely
  • Mráz Anna 2. hely
  •  Domonkos Adrienn 11. hely
 7. osztályosok:
  •  Vajai Balázs 2. hely
Felkészítő tanáruk: Berkiné Gáspár Edit tanár néni.
• A MOZAIK Tanulmányi Verseny győri, országos versenyére két tanulónkat hívták be: Dallos Bálintot és Kovács Leventét. Mindkét tanulónk matematikából versenyzett. A döntőre Noémi néni „edzette" őket.
Magyar:
  • NyelvÉSZ anyanyelvi verseny megyei döntő Kovács Anna 4. osztály - 16. hely,
  Felkészítő tanár: Györkösné Baráth Anikó tanár néni
  • Harmadikosaink 4 fővel vettek részt Nagyalásonyban az olvasási versenyen. Galler Ábris, Kovács Bogáta, Kovács Levente és Kulcsár Eszter ismét bizonyították, hogy szeretik az irodalmat, szeretnek olvasni. A Levente-Bogáta páros első, az Ábris-Eszter páros kilencedik lett. Ismét Ági néni volt a felkészítő.
  • Ötödik-hatodik osztályosaink minden évben részt vesznek a Kossuth anyanyelvi vetélkedőn Ajkán. Az idei csapat tagjai: Gfellner Fanni, Mráz Anna, Torma Krisztina. A szervező iskola két csapata után a 3. helyen végeztek. A versenyre Anikó nénivel készültek
Rajz: A nagyalásonyi rajzversenyen Kovács Bogáta, Kovács Levente és Kulcsár Eszter vettek részt.
 Felkészítőjük Sarkadi Nagy Ágnes tanító néni.
Testnvelés - sport: A Bozsik labdarúgó utánpótlástornán 5 egyesület mintegy 120 fiatalja vett részt Ajka-Padragkúton. U7-es és U9-es csapatunk 2. helyet szerzett, az U11-esek 4. helyen végeztek.
Edzőjük: Szilágyi Tibor tanár bácsi.
Természetismeret: A Kaán Károly Természetismereti Verseny megyei döntőjén Mráz Anna 12. lett.
Felkészítője: Kovácsné Véber Eszter tanár néni.
Valamennyi tanulónak tiszta szívből gratulálunk, a felkészítő pedagógusoknak pedig köszönet!